Řemínek do gramofonu - jak vybrat ten správný

Návod na výběr vhodného řemínku do gramofonu:

Na našich stránkách máme rozměry řemínků uvedeny v následujícím formátu: průměr-tloušťka materiálu-šířka v milimetrech - např. 210,0-0,5-5,0A) Pokud je Váš starý řemínek zteřelý a již správně netáhne, řemínek roztáhněte do délky a přiložte na něj pravítko. Odečtěte údaj v mm. Tím zjistíte polovinu jeho obvodu (o/2). Vynásobte údaj dvěma a dostanete obvod (o).
Z obvodu (o) vypočítejte průměr (d) řemínku pomocí vzorce d=o/3,14. Berte prosím v úvahu také šířku řemínku. (standardně 4-6mm) Nesprávně zvolená šířka řemínku může u některých gramofonů činit mechanický problém při přepínání rychlosti otáčení.
Vyberte si vhodný řemínek z naší nabídky. Pozor! Starý řemínek bývá zpravidla o několik mm vytahaný, proto doporučujeme vzít nejbližší nižší velikost.

B) V případě, že se starý řemínek rozpadl: Změřte průměr hnacího kola talíře zespodu + vezměte v úvahu vzdálenost osičky hnacího motorku. Vyberte nejbližší velikost.
Berte prosím v úvahu také šířku řemínku. (standardně 4-6mm) Nesprávně zvolená šířka řemínku může u některých gramofonů činit mechanický problém při přepínání rychlosti otáčení.Kompletní sortiment plochých řemínků do gramofonu.
Copyright © Sirius servis elektroniky s.r.o., Zlín